#Muzykofakty: Gene Kelly "Singin’ In The Rain"

‪Kultowa, czteroipółminutowa sekwencja z musicalu “Deszczowa Piosenka” (oryg.: "Singin' in the Rain”), w której legendarny aktor i wokalista Gene Kelly maszeruje po ulicy stepując w deszczu, kręcona była na przestrzeni niemal 3 pełnych dni. Każdego dnia sztuczny deszcz padał na planie zdjęciowym przez 6 godzin.

Popołudniem, podczas pierwszego dnia zdjęciowego, technicy napotkali nieoczekiwane problemy - zraszacze, umieszczone na wysokości kilku metrów, z których padał “deszcz”, straciły jakiekolwiek ciśnienie na skutek powrotu lokalnej ludności do domów i masowego rzucenia się do kranów, pryszniców i wanien. O czym warto wspomnieć: wbrew obiegowej opinii, podczas zdjęć nie mieszano wody z mlekiem, by deszcz wypadał lepiej na taśmie filmowej - lecące z “nieba” krople wody podświetlano jednak pod specjalnym kątem, by były one dobrze widoczne.

W czasie kręcenia napotkano również niespodziewane problemy związane z garderobą: obfite ilości wody, wsiąkając w wełniany garnitur Gene’a Kelly’ego, sprawiały, że się on kurczył - co z kolei utrudniało aktorowi akrobatyczne ruchy, które nieodzownie wpisane były w napisaną dla niego sekwencję taneczną. A ta była dla gwiazdora dodatkowo trudna do wykonania, ze względu na ostre przeziębienie, i wysoką gorączką 39.4°C, z którymi zjawił się na planie zdjęciowym.

Co ciekawe: ikoniczna scena została wykorzystana w 2005 r. w reklamie samochodu Volkswagen Golf GTI - miejsce Gene’a Kelly’ego zajęła jednak trójka zawodowych b-boyów, wykonujących wywołujące opad szczęki ewolucje. Twarze tancerzy zostały odpowiedno ucharakteryzowane, by przypominały tę Gene’a Kelly’ego; w niektórych ujęciach zaś komputerowo naniesiono na twarze tancerzy oryginalny wizerunek aktora wycięty z filmu.

W spocie reklamowym użyto breakbeatowego remiksu utworu, wykonanego przez brytyjskiego producenta elektroniki, pochodzącego z Manchesteru Neila Claxtona, nagrywającego pod pseudonimem Mint Royale. Film reklamujący nowy wówczas model Volkswagena, możecie obejrzeć poniżej (warto!).

Komentarze

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>