Lily Allen "Somewhere Only We Know" – nastrojowy utwór na jesień

Część z Was być może pamięta wokalistkę Lily Allen, która ładnych parę lat temu wzięła europejską scenę muzyczną szturmem, wydając płyty "Alright, Still" i "It's Not Me, It's You". Rezolutność, zadziorność i cięty język biły od niej na kilometry - do tego stopnia, że w pewnym momencie stwierdziła ona, że ma w sumie w nosie cały showbusiness i idzie wychowywać dzieci.

Inni z Was, być może, pamiętają zespół Keane - brytyjskich rockersów, którzy przez długi czas całą swoją twórczość opierali na fortepianowym rocku, i - jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, mówimy o rocku przecież - unikaniu gitar jak ognia. Grupa ta miała kilka całkiem sporych hitów, mniej więcej w okresie, gdy tryumfy święcili również Travis, James, późny Blur, i rozkręcało się Coldplay. Jednym z ich największych przebojów było "Somewhere Only We Know".

To właśnie ten utwór wzięła na warsztat Lily Allen, której znów się odmieniło, i zdecydowała się na powrót na scenę muzyczną (tym razem pod nazwiskiem po mężu, Lily Rose Cooper). Kawałek ten jest częścią świątecznej kampanii reklamowej sieci ekskluzywnych sklepów John Lewis - i stał się sporym przebojem w Wielkiej Brytanii, szybko podbijając serca Anglików. W tym tygodniu znajduje się on - już drugi tydzień z rzędu - na #2 listy UK Top40, najlepiej sprzedających się utworów w kraju. Kawałek możecie przesłuchać poniżej, zapraszam. Delikatny aranż i zmysłowy głos Lily dealnie wpasowują się w jesienno-zimową atmosferę, którą potęguje jeszcze dodatkowo brytyjski chłód i szaruga. Sprawdźcie zresztą sami.

PS Lily Allen ma też nowy singiel: "Hard Out Here", do którego powstał cały teledysk, bardzo kontrowersyjny zresztą. Ale to temat na osobny artykuł. ;)

Komentarze