#Info: Dentysta chce sklonować Johna Lennona

Pewien kanadyjski dentysta wyszedł z dość śmiałą inicjatywą - pragnie bowiem sklonować legendarnego Beatlesa, Johna Lennona, używając do tego celu DNA z jednego z nadpsutych zębów muzyka. Dr Michael Zuk, któremu udało się nabyć część uzębienia muzyka na aukcji 2 lata temu, rozpoczął już działania zmierzające do analizy i sekwencji kodu genetycznego muzyka.

Jak mówi stomatolog: "Wielu fanów Beatlesów pamięta doskonale, gdzie byli, gdy usłyszeli, że John Lennon został zabity. Mam nadzieję, że ci sami ludzie również dożyją dnia, w którym okaże się, że John Lennon dostał jeszcze jedno życie".

Ząb trafił już do jednego z laboratoriów w Stanach Zjednoczonych, w którym naukowcy pracują nad "opracowaniem sposobów mających na celu ekstrakcję materiału genetycznego z zęba". Jak dodaje wyjątkowo śmiały dentysta: "Niezwykle cieszy i ekscytuje mnie wizja pozyskania DNA muzyka. Badacze próbują sklonować mamuty, ale przecież ten sam proces mógłby zostać wykorzystany do sklonowania człowieka".

Dwa lata temu stomatolog, działający w mieście Red Deer, zanabył odbarwiony trzonowiec Lennona za równowartość prawie 100 tys. złotych. Ząb został przekazany przez muzyka, jeszcze za życia, jednej z jego pokojowek, Dot Jarlett. Od lat '60-tych zaś "stał się cenną, rodzinną relikwią" - tak przynajmniej twierdzi dziś syn dawnej pokojówki Beatlesa. Podczas licytacji dom aukcyjny Omega, gdzie obywała się licytacja, informował, że ząb jest "zbyt delikatny" by poddać go badaniom genetycznym.

Mimo to, kanadyjski dentysta odpiera zarzuty, jakoby rzucił się na temat przywrócenia Johna Lennona do życia zbyt łapczywie. Jego zdaniem, postęp technologiczny oraz nowe metody pozyskiwania materiałów genetycznych pozwalają na odpowiednie przebadanie zęba, i zebranie DNA - skąd już (podobno) prosta droga do tego, by przekształcić z komórek tkankowych na komórki macierzyste, a potem - by pozyskać sklonowanego Beatlesa. "Móc powiedzieć, że miałem swój własny wkład w przywrócenie do życia jednej z największych gwiazd rocka - gdy o tym myślę, aż kręci mi się w głowie" - mówi podekscytowany stomatolog.

Póki co dr Zuk zajmuje się jednak czym innym: sprzedaje naszyjniki i rzeźbę z "pyłu zębowego" Johna Lennona, nagrał piosenkę "Love Me Tooth" - będącą parodią "Love Me Tender" Beatlesów, a także wydał fotoalbum o zębach znanych ludzi.

PS Zakładając, że Lennona udałoby się go sklonować za dziesięć lat, przebojów moglibyśmy się spodziewać w okolicach 2043 najwcześniej - Beatlesi powstali w 1960, gdy Lennon miał 20 lat. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość.

Komentarze

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>