#Info: Daft Punk "Get Lucky" plagiatem?

Jeśli wierzyć zwolennikom teorii spiskowych, chłopaki z Daft Punk byli "up all night" żeby rozgryźć - i pożyczyć sobie - akordy od pewnego, koreańskiego gitarzysty. Niejaki Zack Kim - w swoim czasie bardzo popularny vlogger i wirtuoz gitary - nagrał utwór, zatytułowany "Robot Dance". Film z kompozycją trafił na YouTube'a w 2011 roku. Akordy w utworze są łudząco podobne do tych, które znalazły się w największym, obok kawałka Robina Thicke, hicie minionego lata. Na dobrą sprawę, jedyna różnica pomiędzy kawałkami Koreańczyka a tym Francuzów, to niewielka ilość akordów septymowych, wrzuconych do kompozycji tego pierwszego. Reszta jest, praktycznie, jota w jotę taka sama.

Sprawdźcie zresztą sami - zestawiam dla Was oba kawałki poniżej.

A tutaj, dla porównania, oryginał:

Zarówno Daft Punk, jak i Zack Kim, nie zabrali - póki co - głosu w tej sprawie. Pozostaje poczekać, aż któryś z nich przerwie ciszę, i tym samym rozwieje wszelkie wątpliwości. Jeśli to jest jednak czysty przypadek i zbieg okoliczności, to będzie to jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w historii. Kompozycja koreańskiego gitarzysty jest bowiem tak łudząco podobna do oryginału, że mogłaby być spokojnie hołdem złożonym francuskim specjalistom od ciepłej elektroniki i wariacją na temat… Gdyby tylko nie fakt, że została wydana ponad 2 lata wcześniej.

Dajcie znać, co myślicie na temat całej sprawy w komentarzach. Podobny? Nie bardzo? Szwindel, czy przypadek, i elektroniczne ręce Daft Punków nie są umoczone po łokcie w brudnej sprawie? :)

Komentarze

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>