#Dokument: 40-lecie hip-hopu. "Style Wars"

Dokładnie 40 lat temu narodził się hip-hop. Z tej okazji mam dla Was dokument "Style Wars": legendarny film, z 1983 roku, z czasów, kiedy kultura ta wciąż była w powijakach. W wersji oryginalnej co prawda, więc podstawowa znajomość angielskiego wymagana - pozwala to zajrzeć, w niezakłócony sposób, wgłąb noworodzącej się wtedy wciąż kultury, a zwłaszcza elementów graffiti, break-dance'u i muzyki. Wszystko to w czasach, gdy hip-hop było jeszcze wciąż świeży, naturalny, i nieprzeżarty na wskroś przez biznes i wszędobylski, wielomilionowy kapitał.

To fantastyczna podróż w czasie, pozwalająca zobaczyć, jak rodził się hip-hop, jako muzyka buntu Afroamerykańskiej i Latynoskiej w przeważającej części społeczności - i jak zwalczany był przez tzw. establishment, w większości składający się z białych Amerykanów, kompletnie nierozumiejących tej kultury.

Cały film, dostępny na moim kanale YouTube z dokumentami, możecie obejrzeć poniżej. Zapraszam.

Komentarze

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>