#Muzik: Alexandra Burke "#NEWRULES" [EP] – odsłuch

"#NEWRULES" i Alexandra Burke? Tak zatytułowany materiał wpadł w Sieć ostatnio. Solidny materiał, na dodatek - choć nie należący do najdłuższych, niestety. EP-ka artystki, która zdecydowała się o sobie przypomnieć po sporym failu, jakim było "Heartbreak On Hold" z zeszłego roku (6'731 sprzedanych płyt w najgorętszym, otwierającym sprzedaż tygodniu? Come on…), liczy sobie skromne 6 kawałków.

Wbrew pozorom, wcale nie wprawiają one w dygot ramion sejsmometrów, co jednak użycie modnego ostatnio hashtagu w tytule mogłoby sugerować. Wręcz przeciwnie, jest dość spokojnie i nastrojowo - co jednak nie znaczy wcale, że nudno.

Płytki - czy może raczej "paczki" - możecie odsłuchać na SoundCloudzie artystki (na portalu który w Polsce, z bliżej niezrozumiałych mi przyczyn, wciąż nie może zdobyć popularności kosztem obrzydliwego, od strony interfejsu użytkownika, Zippyshare'a. A szkoda).

Wydawnictwo sprawdzić naprawdę warto. Bo klimat trochę z Aaliyah, trochę z Beyonce jakiej dawno nie było słychać, trochę z Toni Braxton. Głównie organicznie, ale gdzieśtam trochę syntetyki też się wplotło, więc ktoś kto ma awersję na jakiekolwiek instrumenty z grupy tzw. "żywych", na pewno też bardzo zadowolony będzie.

PS "Leave A Message" to bardziej skit, posamplopwane wyrywki z poczty głosowej artystki - więc nie czekajcie aż tam wejdzie gdzieś jej wokal. Wszystko to na tle bitu, który mógłby być bitem Pete Rocka, gdyby tylko był mniej ślamazarny a bardziej dynamiczny. Szkoda, że poszedł i zmarnowany został na takie muzyczne kuriozum, mógłby z tego wyjść fajny sztos - nawet z całą, swoją opieszałością. Mimo dziwnej formy i tak, choćby dla samego podkładu, również i ten numer obczaić polecam.

Komentarze

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>